10 טיפים לעשות ולא לעשות בעיצוב הבית

February 19 2023doritr

עיצוב בית מהווה דבר חשוב ביותר. בין אם מדובר על דירה חדשה ובין אם מדובר על דירה יד שניה, הרי שחשוב ביותר לדעת כיצד לעצב את הבית בצורה הטובה ביותר על מנת שהוא יראה טוב ויסייע לכם להרגיש הכי בבית שאפשר. כמובן שכדאי מאוד לבחור בשירותיה של מעצבת פנים מקצועית ביותר בתחום זה על מנת שתסייע לכם בתהליך עיצוב הבית.

טיפים לעיצוב ביתכם

הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לעצב את הבית שלכם בצורה הטובה ביותר

  1. ראשית כל, שימוש במראות. שימוש במראות יכול להגדיל את החלל ועל כן מומלץ ביותר להשתמש במראות בחללים קטנים, אך ניתן גם לשלב מראות גם בחללים גדולים, ניתן להשתמש במראות מעוצבות, במראות בגדלים שונים או בחיפוי מראה על כל קיר. חשוב מאוד לשים לב למה משתקף במראה כשר חשוב לשקף את הנוף בחוץ או אזור יפה בבית.
  2. כדאי להשתמש בגוון רחב של תאורות וזאת בכדי ליצור אווירות שונות בבית. גופי תאורה צמודי תקרה יאפשרו פיזור רחב של האור. גוף תאורה תלוי מעניין אשר מעניק את הפוקוס, ספוטים שממקדים את התאורה על אזור או חפץ מסוים וכן תאורות נסתרות אשר יוצרים אווירה רגועה ונעימה
  3. כדאי מאוד להשתמש בטקסטיל בכדי להעשיר את המראה של הבית. כדאי לשמור על הגוונים הכלליים של הבית לרבות הריהוט והקירות בגוונים ניטרליים ובאמצעות טקסטיל ניתן להוסיף לא מעט צבע וחיים לבית. ניתן בקלות לשנות טקסטיל שישפיע על מראה הבית כולו כאשר רוצים.
  4. כדאי מאוד להוסיף בבית קיר כוח. מדובר על קיר שנותנים עליו דגש או פוקוס וזאת בהתאם לסגנון העיצוב
  5. אם הלכתם על קיר כוח כדאי מאוד להשתמש בנגרות מיוחדת בו לרבות: בחירת חיפוי מיוחד כמו בריקים, עץ, טפט, שליכט ועוד.
  6. חשוב מוד לבחור צבעים נכונים לכל חלל בבית. כדאי לבחור ב3 גוונים מרכזיים אשר יבואו לידי ביטוי באזורי הבית השונים בכמות מתאימה.
  7. לא כדאי להעמיס ברהיטים על הבית ותמיד כדאי לשמור על הפרופורציות של הריהוט בחלל. זכרו כי ריהוט גדול מדי יכול ליצור הרגשה של חלל קטן ועמוס.
  8. כדאי להימנע מתאורות תלויות מרובות. אתם בוודאי לא מעוניינים שהבית שלכם יראה כמו חנות תאורה ועל כן כדאי להשתמש במגוון סוגי תאורה ולאו דווקא רק בתאורה תלויה.
  9. כדאי אוד להעז בבחירת פריטים שונים לעיצוב ביתכם ולא ללכת דווקא על המוכר והבטוח. כדאי מאוד שתקשיבו לעצמכם ולא תחששו וזאת בכדי שלא יצא לכם בסופו של דבר חלל משעמם.
  10. כמובן שחשוב מאוד שלא להגזים יתר על המידה עם פריטים מוגזמים ולבחור אותם במינון נכון שיוסיף לביתכם ולא יגרע מהמראה שלו.

בסופו של דבר, חשוב ביותר שתערכו מבחינת עיצוב ביתכם בצורה מדויקת בהתאם לסגנון שלו ולמרחב שבו. עיצוב סלון מטבח ופינת אוכל בחלל אחד בדירת קבלן יהיה שונה מעיצוב של כל חלל בנפרד בדירה אחרת ומי שיכול לסייע לכם זה איש מקצוע העוסק בתחום עיצוב פנים בצורה אמינה ומקצועית.

Share: