מגבלות בשטח: פסיכולוג בחיפה עם ראש פתוח להתמודדות וטיפול באוכלוסייה בזמן מלחמה

חרדה וטראומה מהוות תגובות נפשיות מאוד טבעיות למצבים של לחץ או פחד מפני סכנות שונות. במצב של מלחמה, אין ספק שכולנו חווים באופן כזה או אחר אי שקט או חרדה. אי הוודאות מגבירה את התחושה של החרדה ולא פעם אנו מוצאים את עצמו חסרי יכולת לחיות את חיי השגרה שלו בצורה רגילה. חרדות כתוצאה מהמלחמה עלולות לפגוע באיכות החיים של כל אדם.

חשוב לדעת כי חרדה כתוצאה ממלחמה עלולה להופיע בצורות שונות וברמות שונות. היא תשפיע על אנשים בצורה שונה ולכן, בעוד שישנם אנשים אשר יחוו חרדה אך יצליחו להמשיך ולנהל את שגרת החיים שלהם בצורה תקינה, ישנם כאלה אשר ימצאו את עצמם מסתגרים בבית, חוששים לצאת וחווים תחושות מאוד קשות. במקרה הזה, אין מנוס מלפנות לטיפול פסיכולוגי מקצועי שיסייע. אם אתם מחפשים פסיכולוג בחיפה, חשוב שתבחרו אותו בצורה הטובה ביותר.

מהם התסמינים של חרדה?

ישנם תסמינים שונים לחרדה כגון: אי שקט, פחד, דפיקות לב וכאבים גופניים. חשוב מאוד שתזכרו שחרדה היא דבר טבעי מאוד במצב של מלחמה וכן, כדאי שתנסו להתמודד עם החרדה שאתם חווים בדרכים שונות: אם אתם יודעים שצפייה בחדשות יוצרת אצלכם את החרדה, כדאי מאוד שתגבילו את הצפייה בחדשות עד כמה שניתן.

מעבר לכך, אל תישארו עם החרדה שלכם לבד. שיתוף מהווה דבר חשוב ביותר וכדאי לכם לשתף משפחה, חברים או אפילו לשתף בפורומים ייעודיים באינטרנט או בקבוצות ברשתות החברתיות. חשוב מאוד שתבינו שאתם חלק מלא מעט אנשים שחווים חרדה בתקופה של מלחמה וכי הדבר טבעי.

במקרים שבהם אתם מרגישים שהחרדה שלכם פוגעת לכם בחיי היומיום ובאיכות החיים, כדאי מאוד שתדעו שטיפול פסיכולוג יכול לסייע לכם. אם אתם מחפשים טיפול פסיכולוגי בחיפה, כדאי שתדעו כי טיפול cbt חיפה יכול להיות מאוד יעיל בהתמודדות עם חרדות שנובעות כתוצאה ממלחמה ובכלל.

שיטות לטיפול בחרדה אצל מבוגרים

ישנם טיפולים מסוגים שונים לחרדה אצל מבוגרים. בין הטיפולים השונים ניתן למצוא: טיפול פסיכואנליטי שהוא טיפול מעמיק וארוך מאוד. מדובר על טיפול שמתבצע בתדירות גבוהה והוא לא מתאים לכולם שכן הוא מהווה מעין מסע לנבכי נפשו של האדם.

טיפול מסוג נוסף הוא פסיכותרפיה בגישה דינאמית. מדובר על טיפול ממוקד ועדכני יותר.

עוד טיפול הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי. מדובר על טיפול שהוכח לא מעט פעמים כיעיל במתן מענה לחרדות והפרעות חרדה אצל מבוגרים. הטיפול ממוקד, קצר, תכליתי ויעיל והוא משפיע בצורה טובה יותר על חרדות.

אם אתם מחפשים טיפול בחרדות אשר נובעות כתוצאה מהמלחמה, כדאי שתדעו שטיפול קוגניטיבי התנהגותי המוצע על ידי מטפל מקצועי ומוסמך בתחום יכול לסייע לכם להתמודד עם החרדה בצורה טובה יותר, לשפר את איכות החיים שלכם ולחיות חיים תקינים וטובים.