גירושים עם ילדים- לשים את טובת הילד במרכז

June 29 2023doritr

תהליך גירושין איננו תהליך קל. זוג אשר מחליט להתגרש לאחר שנות זוגיות רבות ולאחר שהוא כבר הקים משפחה ויש לו ילדים, צריך לנהל את התהליך בצורה חכמה על מנת שהילדים לא יפגעו כתוצאה ממנו. חשוב להבין כי כאשר הורים מחליטים להתגרש, מדובר על מציאות מטלטלת מאוד עבור הילדים ועל כן, להוסיף למציאות המטלטלת המדוברת גם מאבקי גירושים החשופים לעיני הילדים, זה דבר שיכול לפגוע בהם בצורה ניכרת.

אם החלטתם שאתם מתגרשים ואתם רוצים לעשות זאת בצורה חכמה, חשוב ביותר שתבחרו בהליך גישור גירושין על ידי עורך דין דיני משפחה הבקיא בתחום המדובר, העוסק גם בגישור.

מדוע כדאי לבחור בתהליך גישור?

תהליך גישור גירושין הוא תמיד תהליך טוב יותר מגירושין המתנהלים תוך מאבק בין כותלי בית המשפט או בבית הדין הרבני. יחד עם זאת, כאשר מדובר על גירושים עם ילדים, אין ספק שתהליך גישור גירושין הוא חשוב אפילו יותר.

ילדים אינם מקבלים את ההחלטה של הוריהם בצורה טובה. כל ילד שואף לשמור על שלמות המשפחה שלו, כל ילד רוצה לראות את הוריו חיים ביחד ומגדלים אותו יחד. כאשר זוג שיש לו ילדים מחליט להתגרש, הוא חייב לעשות זאת בצורה חכמה, על מנת שילדיו לא יפגעו מההחלטה המדוברת.

חשוב לשלב אנשי מקצוע בתהליך, אשר ידברו עם הילדים ויסבירו להם את המציאות, חשוב שההורים ידגישו לילדים שהגירושין לא קשורים אליהם בשום אופן והם תמיד ימשיכו לאהוב אותם ולגדל אותם. בד בבד, חשוב שההורים ינהלו את התהליך בצורה נעימה, רגועה ונינוחה וזאת בכדי לשדר לילדים כי המצב מצוי בשליטה וכי ההחלטה להיפרד נעשית בהסכמה ובצורה מכבדת.

גישור גירושין בניגוד למאבק המתנהל בבית הדין הרבני או בבית המשפט, מאפשר להורים לנהל את תהליך הגירושים בצורה מכבדת ולשדר זאת לילדים שלהם, דבר שללא ספק יכול להקל עליהם.

כיצד מתנהל תהליך גישור גירושים?

בתהליך גישור גירושים המטרה היא להביא את הזוג שהחליט להתגרש, להסכמות הנוגעות לסוגיות שונות אשר יש להגיע אליהן לרבות: הסכמות על חלוקת הרכוש, על דמי המזונות, על משמורת והסדרי ראייה ועוד. בעוד שבבית המשפט כל צד מביא את טיעוניו באמצעות עורך דין, כאשר מטרתו היא לגבור על הצד השני ולקבל את מבוקשו, בתהליך גישור יש צורך להקשיב, להתגמש ולהיות פתוחים מבחינה מחשבתית.

המגשר הוא איש מקצוע מנוסה בתחום, אשר נפגש עם שני הצדדים ומטרתו היא להביא אותו להסכם על כל סוגיה וסוגיה הנוגעת להליך הגירושין שלהם. הוא מציע להם אופציות שונות, מעניק להם כלים שיכולים לקבל החלטות ועוד. בסופו של דבר, כאשר מגיעים להבנות והסכמות, הוא עורך הסכם וחותם עליו.

ההסכם מובא בפני בית המשפט בכדי לקבל תוקף ולאחר מכן, הזוג מנהל את הליך הגירושין בהתאם להחלטות שהוא קיבל והתחייב עליהן בהסכם, דבר שללא ספק הופך את התהליך כולו לנוח וקל יותר לכולם ובמיוחד לילדים.

Share: